אימון נשימה דרך קשיות
המאמר הבא יסקור שיטת אימונים בנשימה דרך קשיות, את היתרונות והחסרונות בשיטה ואת השפעותיה על גופו של הצולל החופשי.
הקדמה
היופי באימון בנשימה דרך קשית או דרך כל מקשה נשימה אחר הוא שאפשר לבצע אותו בכל מקום ובכל זמן, בנהיגה, בעבודה או תוך כדי ביצוע עבודות בבית, מה שלא תמיד אפשר לעשות עם אימון בעצירת נשימה.
מה האימון עושה
אימונים בנשימה דרך קשיות מחזקים ומותחים את השרירים הבין צלעיים המכונים גם בשם "שרירי הנשימה" - דבר העוזר מאד לצלילה חופשית. כמו כן, בזמן נשימה דרך קשיות אנו מגבילים את כמות הפחמן הדו חמצני (CO2) היוצא מגופינו ובכך גורמים להצטברות הגז במערכת - דבר המוביל לפיתוח סיבולת לגז - שוב - חיוני מאד לביצוע צלילה חופשית.
איך מתחילים
הכי פשוט לקנות חבילה של קשיות לשתיה ולנשום דרכן בכל הזדמנות. היתרון בקשיות הוא מחירן הנמוך ומגוון הגדלים בהם ניתן להשיגן. החיסרון הוא שהן נהרסות בקלות על ידי השיניים ושאי אפשר לשלוט ברמת הקושי של הנשימה בדיוק רב כמו במקשי נשימה אחרים. אם אתם מרגישים שקל לכם מדי לנשום דרך הקשית נסו לקמט אותה מעט בקצה ובכך להעלות את רמת הקושי של הנשימה דרכה.
מתקדמים
האלטרנטיבה היקרה יותר לקשיות הינה מכשיר הנקרא "Powerlung", המכשיר הינו צינור עם הברגה ופיה ארגונומית. ניתן לשלוט ברמת הקושי של הנשימה בקלות על ידי כיוון ההברגה. מחירו של המכשיר נע בין 100 ל 300 ש"ח באינטרנט.
לסיכום
נשימה דרך קשיות הינה אימון נהדר המבטיח שיפור ביכולת עצירת הנשימה. חשוב לציין כי אין לבצע את התרגול במקומות עם אוויר מזוהם מפני שבזמן נשימה מהפה איננו מסננים את האוויר שנכנס אל מערכת הנשימה. כמו כן מומלץ לא לבצע את התרגיל בטמפרטורות קיצוניות (במקומות ממוזגים) מפני שהאוויר לר מספיק להתחם\להתקרר מספיק בזמן נשימה דרך הפה. את האימון ניתן לבצע ללא הגבלת זמן ותדירות כל עוד אינכם מענים את גופכם.
צלילה חופשית - צפה בווידאו
לקוחותינו מספרים
זו הייתה אחת החוויות המדהימות והמענייניות ביותר בחיי, עם המדריך הטוב ביותר בארץ!
מרואן, דאלית אל כרמל
הקורס ענייני ונותן המון! מועבר בצורה כיפית ובטוחה, בהחלט חוויה!
רוני, בית שמש
רמת המדריך גבוהה מאד, מקצועי, יחס חם והמון סבלנות. תודה! :-)
אלכס, נשר